Organization

Contact

Conference Chairs

Program Chairs

Social Chair

  • Kerstin Klaser, King’s College London

Keynote Chair

Area Chairs

  • Ehsan Adeli
  • Suyash Awate
  • Arrate Munoz Barrutia
  • Christian Baumgartner
  • Ismail Ben Ayed
  • Hrvoje Bogunovic
  • Tessa Cook
  • Marleen de Bruijne
  • Qi Dou
  • Nicha Dvornek
  • Shireen Elhabian
  • Ilker Hacihaliloglu
  • Matthias Heinrich
  • Yi Hong
  • Eugenio Iglesias
  • Ivana Isgum
  • Konstantinos Kamnitsas
  • Shella Keilholz
  • Minjeong Kim
  • Sila Kurugol
  • Herve Lombaert
  • Christian Ledig
  • Geert Litjens
  • Lena Maier-Hein
  • Diana Mateus
  • Bjoern Menze
  • Brent Munsell
  • Ana Namburete
  • Marc Niethammer
  • Lauren O’Donnell
  • Ozan Oktay
  • Islem Rekik
  • Holger Roth
  • Clarisa Sanchez
  • Thomas Schulz
  • Bram van Ginneken
  • Archana Venkataraman
  • Guorong Wu
  • Xiahai Zhuang
  • Lilla Zollei

Reviewers

Seyed-Ahmad Ahmadi, Shadi Albarqouni, Daniel Alexander, Sharib Ali, Ryan Amelon, Michela Antonelli, Shekoofeh Azizi, Ulas Bagci, Wenjia Bai, Sophia Bano, Mathilde Bateson, kayhan Batmanghelich, Erik Bekkers, Nesrine Bnouni, Christopher Bridge, Esther Bron, Aaron Carass, Daniel Castro, Joshua Cates, Juan Cerrolaza, Shikha Chaganti, Catie Chang, Pierre Chatelain, Cheng Chen, Hao Chen, Xiaoran Chen, Nicha Chitphakdithai, Francesco Ciompi, Dana Cobzas, Joseph Cohen, Adrian Dalca, Estibaliz Gómez de Mariscal, Bob De Vos, Cem Deniz, Adrien Depeursinge, Christian Desrosiers, Jose Dolz, Niharika Dsouza, Zach Eaton-Rosen, Bernhard Egger, Enzo Ferrante, Ahmed Fetit, Lucas Fidon, Aina Frau-Pascual, Adrian Galdran, Mingchen Gao, Sarah Gerard, Ali Gholipour, Stamatia Giannarou, Polina Golland, German Gonzalez, Karthik Gopinath, Pedro Gordaliza, Ricardo Guerrero, Adam Harrison, Raein Hashemi, Yoonmi Hong, Yipeng Hu, henkjan huisman, Yuankai Huo, Sang Hyun Park, Hayato Itoh, Colin Jacobs, Avelino Javer, Shuman Jia, Yueming Jin, Amod Jog, Samuel Kadoury, Bernhard Kainz, Neerav Karani, Hoel Kervadec, Seyed Mostafa Kia, Jaeil Kim, Namkug Kim, Gźnter Klambauer, Simon Kohl, Arinbjšrn Kolbeinsson, Panagiotis Korfiatis, Kivanc Kose, Wouter Kouw, Sofia Ira Ktena, Loic Le Folgoc, Hansang Lee, Matt Lee, Nikolas Lessmann, Wenqi Li, Xiaoxiao Li, Mingxia Liu, Le Lu, Da Ma, Dwarikanath Mahapatra, Klaus Maier-Hein, Matteo Mancini, Karttikeya Mangalam, Rashindra Manniesing, Dorit Merhof, Fausto Milletari, Sara Moccia, Pim Moeskops, Keelin Murphy, Hannes Nickisch, Dong Nie, Julia Noothout, Hirohisa Oda, Ilkay Oksuz, John Onofrey, José Orlando, Firat Ozdemir, Bartlomiej Papiez, Sarah Parisot, Nick Pawlowski, Loic Peter, Caroline Petitjean, Sergey Plis, Raphael Prevost, Jonas Richiardi, Nicola Rieke, Olaf Ronneberger, Mohammad Sabokrou, Michiel Schaap, Benoit Scherrer, Jo Schlemper, Julia Schnabel, Andreas Schuh, Philipp Seebšck, Anjany Sekuboyina, Raghavendra Selvan, Harshita Sharma, Debdoot Sheet, Hoo-Chang Shin, Matthew Sinclair, Ayushi Sinha, Ziga Spiclin, Jackson Steinkamp, Danail Stoyanov, Martin Styner, Carole Sudre, Takaaki Sugino, Heung-Il Suk, Raphael Sznitman, Christine Tanner, Ryutaro Tanno, David Tellez, Devran Ugurlu, Martin Urschler, Thomas van den Heuvel, Gijs van Tulder, Harini Veeraraghavan, Mitko Veta, Valery Vishnevskiy, Chenglong Wang, Xiaosong Wang, Ross Whitaker, Matthias Wilms, Jelmer Wolterink, Weidi Xie, Daguang Xu, Qiuping Xu, Ziyue Xu, Dong Yang, Guang Yang, Xin Yang, Yixuan Yuan, Fan Zhang, Han Zhang, Ling Zhang, Miaomiao Zhang, Can Zhao, Qingyu Zhao, Guoyan Zheng, Sihang Zhou, Yanning Zhou, Juntang Zhuang, Majd Zreik, Silas Żrting, Maria A Zuluaga